Zaznacz stronę

Mieszkanie w pobliżu kopalni

Mieszkanie w pobliżu kopalni ma wiele wad. Wydaje się, że wad tych w żaden sposób nie rekompensują nieco niższe ceny mieszkań czy też gruntów. Jaki jest problem z mieszkaniem w okolicy kopalni? Największy problem to bez wątpienia szkody górnicze. Jeśli mieszkamy w pobliżu kopalni, to prędzej czy później dowiemy się czym są szkody górnicze.

Szkody górnicze odszkodowanie

Rzecz jasna, za wszelkie zniszczenia można domagać się wypłaty odszkodowania. Jednakże, w przypadku szkód górniczych nie jest to takie proste. Oczywiście, w teorii każda kopalnia ma prawny obowiązek zapłacić poszkodowanym. W rzeczywistości jednak nie wygląda to tak kolorowo.

Przede wszystkim, ażeby otrzymać zapłatę, która bez najmniejszych wątpliwości należy nam się z powodu poniesionych przez nas strat, musimy udowodnić, że kopalnia jest jedynym winowajcą owych strat. Jest to zadanie niezwykle trudne. Wydaje się, że nie obejdzie się bez pomocy prawnej. Jak udowodnić winę kopalni wie tylko prawnik szkody górnicze bez niego prawdopodobnie zostaną uznane za zniszczenia spowodowane przez właściciela nieruchomości.

Nie tylko dom i mieszkanie

Warto wiedzieć, że szkody górnicze dotyczą nie tylko nieruchomości. Oczywiście, nie ma wątpliwości, że najczęściej to właśnie nieruchomości ulegają zniszczeniu. Najpowszechniejszą szkodą górniczą jest prawdopodobnie pękanie ścian. Jednakże, szkodom górniczym ulegają również różnego typu instalacje. Warto mieć na uwadze, że każde pojedyncze urządzenie które posiadamy może ulec szkodom górniczym. Jeśli natomiast to się stanie, mamy prawo do ubiegania się w kopalni, a w razie potrzeby w sądzie, o odszkodowanie.

Więcej szkody górnicze odszkodowanie