Zaznacz stronę

Samodzielne projekty stolarskie

Samodzielne projekty stolarskie mogą być czysto hobbystyczne lub służyć celom pragmatycznym, na przykład chęci wykonania pewnych elementów wykończeniowych do remontowanego właśnie domu bądź mieszkania – samemu można wykonać na przykład proste meble lub drewniane listwy przypodłogowe.

Gdzie kupić?

Warto wybrać materiały wysokiej jakości, zwłaszcza jeśli ma się już pewną wprawę. Dla początkujących przyda się za to kilka wskazówek dotyczących kupna materiału. Wiele wymiarów i rodzajów desek można dostać w markecie budowlanym. Istnieje jednak jeszcze opcja zamówienia ich w tartaku, choć w tym celu lepiej jest wiedzieć, czego tak się chce – podać wymiar, rodzaj deski (deski to nie to jedno, co kantówki), drewna.

Deski heblowane i nieheblowane

Heblowane deski mają nad nieheblowanymi znaczącą przewagę – używając ich, nie należy obawiać się o drzazgi. Dokładne wyszlifowanie drewna sprawia, że jego powierzchnia jest gładka, a użytkownik nie musi się obawiać o skaleczenia. Można oczywiście samodzielnie heblować deski, jednak to zadanie czasochłonne, którego oszczędza kupienie już wyheblowanych desek.

Więcej kantówki