Zaznacz stronę

Jakie znicze możemy kupić w necie lub stacjonarnie?

– znicze szklane,

– znicze plastikowe,

znicze ceramiczne.

Znicze stanowią symbol naszej myśli. Pamięć swoich bliskich. Znicze są symbolem lecz dodatkowo stanowią naszą swiadectwo oraz damy tym tymże modlitwę za naszych ulubionych. O nie ale z przyczynie Świąt ale częściej odwiedzić groby swoich znajomych, by zapalić znicz na dole.

Wykonanie zniczy:

obudowa – najczęściej z tworzywa sztucznego, szklana lub ceramiczna;

knot – kilka mm średnicy sznur zatopiony w wosku;

metalowa blaszka – zwykle aluminiowa blaszka włożona do knota i dająca jego stabilność podczas palenia;

przykrycie – metalowe, plastikowe lub ceramiczne przykrycie chroniące płomień przed deszczem i wiatrem.

znicze-sklep-internetowy-zabrze

Dbajmy o swoich bliskich, którzy również nie dawno byli wśród nas jednak teraz opuścili ten świat, aby udać się do Boga.

Dzień Wszystkich Wielkich (łac. festum omnium sanctorum) to obchodzona 1 listopada uroczystość ku czci wszystkich informacji i kolejnych świętych i męczenników, którzy już zmartwychwstali do bycia wiecznego. W dniu tym ćwiczy się nie tylko osoby oficjalnie uznane za głupie i takimi ogłoszone, jednak przede każdym każdych ludzi, jakich stanowienie nacechowane było świętością. Jest wówczas także święto wszystkich, dla których projektem jest bycie idące do zbawienia. W działalności odwiedzamy groby wszystkich naszych drogich, mówimy ich także, ku uczczeniu opinie o nich, palimy znicze, a groby dekorujemy kwiatami.

Skąd się wzięła dokładnie tradycja Wszystkich Świętych?

W VIII wieku, papież Grzegorz III wyznaczył datę 1 listopada jako dzień, w którym wspominamy świętych. Wcześniej czczono tylko męczenników. Papież chciał, by wspominać wszystkich wielkich. Chodziło o to, by podkreślić, że każdy z nas że zostać świętym. Wybrano listopad skoro jest granicą między jesienią, i zimą. Dawniej wierzono, że możliwość to stanowisko poza wzrokiem i umysłem ludzi. Możliwość jest takim mieszkaniem sacrum, z jakim ludzie utożsamiali śmierć. Wiele wieków temu, zmarłych wspominano cztery razy w roku, dziś na możliwościach poszczególnych pór roku. Współcześnie została już tylko granica jesienno-zimowa.

Sklep internetowy sprzedający znicze szklane, ceramiczne i plastikowe zaprasza znicze sklep do swojego sklepu internetowego dewocjonaliaprzemek.pl

Opowiadamy o własnej tradycji. Jak do tego pełnego zawiera się coraz modniejsze Halloween?

Znajomość obcych tradycji i systemów nie jest jako niskim. Musimy jednak zastanowić się co ma dla nas ważniejsze. Ostatnio pewien młody Francuz spytał mnie, dlaczego Polacy nie szanują swojej tradycji. Uważam, że znajomość obcej kultury jest ważna, jednak danie i rozwijanie naszej indywidualnej kultury jest celem.